Silver Elite

Hráč: Vanilla

Valeera Viper • Žena • 56 let 


Rodina:

» Otec / Matka: Charles Viper , Deyna Lerolan

» Mladší bratr: Rowen Viper

» Manžel: Dominick Arven

» Děti: Zephyr Arven , Theodor Arven , Astoria Arven

» Vnoučata: Samuel Arven †, Indra Arven


Povaha:

Dětství měla bezproblémové, k naprostému štěstí jí napomáhala domácnost plná zvířat, které Valeera odmalička milovala, a jejich náklonnost si nemusela vždy získat skrze svou schopnost. Často se svým mladším bratrem pořádala jakési zápasy mazlíčků, Valeera jakožto dospívající dívenka měla v té době po svém boku majestátního pantera, její bratr měl naopak zalíbení v psovitých šelmách, často se tedy stávalo, že v jejich malinké aréně její panter zabil nějakého kojota od bratra. I přes všechny prohry které si Rowen odnášel, jejich sourozenecká láska nikdy nevyprchala, dokonce ani poté, co byla Valeera donucena se provdat za lorda Arvena a odjet do Delfy. Bohužel o něm od té doby moc neslýchala, přesto toužila ho alespoň na pár chvil vidět, ačkoliv to její manžel nedovoloval. Valeera byla proti své vůli držena v Delfě svým mužem, jen z toho důvodu, že si myslel, že má se svým bratrem poměr. Pravda to nebyla a ona to vždy hrdě popírala, přesto se naučila mu jeho názor nebrat a po nějaké době už nad tím jen nečině mávala rukou.

Valeera se naučila, jak bez problémů v Delfě přežívat, i poté co jí byli zakázáni všichni mazlíčky, a mohla si ponechat pouze ty ,,neškodné", do této kategorie spadala malá psí plemena, popřípadě obyčejné kočky, což se Valeeře nelíbilo, i tak sklonila pokorně hlavu a svého pantera a pár dalších nebezpečných zvířat vypustila na svobodu. Na štěstí měla v té době již dvě děti a třetí očekávala, proto se snažila valnou většinu pozornosti převést právě na ně a zapomenout, že jí chybí společnost pantera a jejích jedovatých hadích mazlíčků. Svým dětem vždy ve všem vyhověla, dokonce i poté, co se měl její prvorozený syn ženit s lady z rodu Welleů, ovšem jeho srdce si ukradla lady z rodu Marinosů. Valeera mu tehdy, bez svolení manžela, dovolila vzít si tu, kterou miluje, její čin už postarší lord Arven ještě skousl a floristku tudíž zasnoubil s druhorozeným synem, jehož vášní byla vždy fronta a Valeera mu i v tomto vyhověla. To už starý tlumič supěl vzteky na svou vlastní manželku a pokoušel se jí z těchto záležitostí zcela odstřihnout, i tak se k ní dostalo, že její jediná dcera si má vzít lorda Rhambose, starého přítele jejího muže, který ovdověl a chtěl novou a mladou manželku. Valeera ani toto nedopustila a když starý Rhambos dorazil do Delfy navštívit svou pravděpodobnou nevěstu, místo vřelého uvítání mu Valeera znechuceně plivla do tváře a poslala na něj jedovatého hada, kterého si na rychlo opatřila. Byla vzápětí donucena zabít i svého manžela, který ji při vraždě přistihl.

Vše před Arveny ututlala společně se svou dcerou, se kterou se odstěhovala do své domoviny, zpět k rodině, kde už na ní čekala pouze její stará matka na smrtelné posteli. Valeera si s ní užila posledních několik týdnů, a po její smrti se do sebe poněkud uzavřela, její dcera si mezitím našla milence a odstěhovala se na sever země, aby si ho vzala za muže. Valeera se vzápětí ocitla sama, bez rodičů, bez bratra který zahynul na frontě, s dcerou která jí odjela a se dvěma syny, kteří od ní byli daleko. Valeera v samotě Siracasu zchladla, do doby, než jí do péče byla svěřena její neteř a následně i dvě její vnoučata. Její vnuk bohužel jedné zimy podlehl na horečku, a z rodiny Arvenů už jí zůstala pouze vnučka. Na počest svých zesnulých synů a vnuka odložila rodové barvy Viperů, své rodové barvy, a hadí zelenou a havraní černou vyměnila za čistě bílou Arvenskou.

Při začátku rebelie odboje a Cassiuse Calora, Valeera zpočátku váhala, no nakonec byla svým vzdáleným bratrancem přemluvena a podpořila ho. Nikdy se ale do záležitostí odboje, Calora, Viperů a tehdy spojenců v podobě Carrosů nepletla, držela se stranou a jen sem tam něco pro bratrance vyřešila. Na ramena jí po bitvě o Přístavní zátoku padla veškerá zodpovědnost, když se stala nejstarší členkou nosící jméno Viper, a tím také automaticky hlavou celého rodu.

V mladém Calorovi nevidí nic užitečného, a i když se nikdy nesetkala s Cassiusem, myslí si, že by byl mnohem lepší vládce království. Dost často si představuje mladého krále pod svou velkou medvědicí, jak ho svými silnými čelistmi trhá na kousky. Valeera byla vždy dobrá malířka, a ve volném čase maluje své představy na plátna.