Red

Hráč: Misaki

Seth Emanuel Wastel• Muž • 23 let
Malíř, portrétista


Rodina:

» Matka - Amelia Wastel (malířka, mrtvá)

» Otec - Eduard Wastel (sochař)

» Bratr - Bryan Wastel (zemřel v 10 letech)


Povaha:

Klidné, vyrovnané povahy. Je to člověk, který má v hlavě věci srovnané. Má vlastní názory na věci a lidi, ale nikomu je neříká, pokud po něm vyloženě někdo názor nežádá. Není příliš introvertní, ale naopak ani extrovertní. Působí spíše jako takový neutrál, který má velmi rád svou práci. Baví ho zachycovat momenty, a tak všude tahá svůj skicák a tužku. Někdy se prostě zastaví, aby si něco zaznamenal. Může to působit jako vedení deníku a možná to pro něj svým způsobem deník je. Jeho styl kreslení je neobvyklý, kresby si upravuje podle svého a zvýrazňuje to, co se mu nejvíce líbí. Klade důraz na detaily, ale není tomu tak pouze v jeho řemeslu, ale i v jeho životě. Ve věcech rád hledá detaily a svým způsobem je perfekcionista, kterému se nikdy úplně nic nezavděčí. Není sobecký, naopak poměrně přátelský a ochotný, což se mu občas opravdu lehce vymstí. Možná nějaká ta malá dávka sobeckosti nikomu neuškodí a hlavně ne jemu. Není úplně poddajný, takže zmanipulovat se rozhodně nenechá. Umí slušně hovořit a odmítat, a také se slušně chovat, i když někdy prostě má chuť být svým způsobem rebel. Uvnitř je pořád trochu naivní dítě, které věří, že jednou vše bude dobré a spravedlivé.

Brzy přišel o rodiče, matka zemřela a otec ho opustil. Zbylo mu jen plátno, štětce a barvy, kterými mohl vyjadřovat své pocity. Začal se živit už docela mladý svým uměním a smyslem pro kresbu. Dříve, když jeho matka ještě žila, se učil kreslit od ní a vždy ho to moc bavilo a zajímalo. Rád zachycoval momenty ať temné nebo krásné, což mu zůstalo. Dá se říct, že štětec nebo tužku drží už od dětství. Jeho otec na něj kladl velké nároky, proto na sobě tvrdě pracoval, chtěl, aby ho ocenil a chtěl mu udělat radost tím, že bude pilný. I v současnosti na sobě pracuje a někdy se dokonce neodloučí od malby dokud jí nedokončí. Je velmi trpělivý a cílevědomý, ačkoliv neví co je jeho hlavním cílem, za kterým by si měl jít. Nejčastěji kreslí přírodu, ale i lidi, kteří si u něj zažádají o portrét. Má velkou představivost a dobře si pamatuje tváře, momenty i věci, dokonce se rychle učí už od dětství.

V jeho mozku jsou uloženy všechny věci, které kdy viděl, které se staly, nebo dokonce i obličeje lidí, se kterými se setkal. Když se o téhle vlastnosti někdo dozvěděl, nechtěl s ním mít většinou nic společného. Někdy mu stačí popis, jindy obrázek nebo nějaká věc spojená s tou druhou a jeho mysl začne hned pracovat na plné obrátky, rychle si vzpomene a dokáže přesně říct, co bylo. Trpí hyperthymesií, což znamená, že má vynikající autobiografickou paměť a dokáže si vybavit většinu událostí ve svém životě téměř dokonale. Je velmi přemýšlivým člověkem, který dokáže číst "mezi řádky", ovšem někdy si domyslí něco, co není pravda. Naštěstí umí být zticha a své dojmy si nechat pro sebe. O své minulosti uvažuje často, ale málokdy o ní mluví. Působí jako normální umělec s hlubokým myšlením, ačkoliv je svým způsobem zvláštní. Není snadno pochopitelný, ale není ani úplně těžké mu porozumět. Možná tak mnoho lidí nechápe, jak velkou mozkovou kapacitu má a že si dokáže zapamatovat téměř cokoliv, co se stane. Jeho tvář málokdy vyjadřuje nějaké emoce, ačkoliv se nebojí ukázat svůj úsměv.

Často působí bezstarostně a vstřícně, ale jestli je to pravda záleží na jeho myšlenkách a momentálním rozpoložení. Některé věci si příliš osobně nebere, jiné ano. Velmi nerad se zaplétá do konfliktů, protože je toho názoru, že konflikty lze řešit klidně, nikoliv bitkami. V tomhle ohledu je spíše pohodlný, nechce nikoho uhodit, ale kdyby vyloženě musel kvůli sebeobraně, udělal by to. Nejprve však zkouší spory řešit slovy. Poměrně chytrý, ale některé věci jdou zkrátka mimo něj, protože o co se nejvíce zajímá je jeho řemeslo a někdy zapomíná na svět. Dokáže si rychle rozvzpomenout na tvář člověka, kterého zahlédl koutkem oka, avšak někdy prostě nedokáže pochopit chování ostatních. Občas si žije ve vlastním světě, který je bezproblémový a zapomíná, že problémy existují a navždy existovat budou. Ale pokud chce někdo vést vážnou nebo hlubokou či zajímavou konverzaci, je Seth správný člověk na to, aby si o tom tématu povídal. Baví ho rozvíjet teorie, uvažovat a přemýšlet a následně vytvářet obrazy podle své fantazie nebo do nich zaplést svoje pocity. Na některé může působit tajemně, na jiné jako přátelský člověk. Pravdou je, že se snaží být otevřený novým možnostem a přátelům, proto celkem snadno vychází s ostatními lidmi. Neumí se přizpůsobit každému, ale snaží se být alespoň milý a chápavý, i když někdo třeba nerozumí jemu.